Besi Çiftliği Nedir?

Merhaba

Yeni açmış olduğumuz soru ve cevap hizmeti son hızıyla devam ediyor bize göndermiş olduğunuz yeni sorunuzu cevaplıyoruz. Eğer soruya yanlış cevap verildiğini düşünüyorsanız lütfen yorum olarak bildiriniz.

Soruyu gönderen arkadaş Mehmet soy isminin verilmesini istemedi. Elimden geldiğince Mehmet kardeşimize yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Soru ; Besi Çiftliği Nedir ?

Cevap ; Besi çiftliği isiminden de anlaşıldığı gibi  bir çiftlik türüdür. 

Çiftlik’den neler getiri yapar.

Çiftliğiniz’den size neler gelir sağlar

Hayvanlar;  Koyun, Tavuk, İnek, Köpek,Güvercin bu hayvanlardan gelir sağlayabilirsiniz nasıl mı?

Koyun ;  Koyunun yününden, sütünden, etinden faydalanabilirsiniz.

Tavuk ;  Yumurtasından, Etinden, civcivlerin’den  faydalanabilirsiniz.

besi çiftliği nedir ?

Köpek  ; Eğer ırkı güzel bir köpeğiniz varsa yavrularını satarak gelir elde edebilirsiniz.

Güvercin ; Güvercinin yavrularından kazanabilirsiniz eğer gerçek’den taklacı bir güvercin’iniz varsa bunu satabilirsiniz de oldukça büyük ilgi görüyor bu güvercinler. Arabasını bir güvercin için değiştirenleri bile gördük.

Çiftlik de geri dönüşüm

Çiftliğin en özel yanlarından birisi hiç bir çöpü atmıyorsunuz her şey’i geri dönüşüm olarak kullanabilirsiniz. Örneğin hayvanın dışkısını gübre olarak kullanabilirsiniz. “ Besi Çiftliği ” Gübreleri kullandığınız ürünün çöplerini tekrar or,saman olarak hayvanlarınıza sağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>