Bir haber sitesi açsanız neler olurdu içerisinde ?

Merhaba

Yeni açmış olduğumuz soru ve cevap kategorimize ilk sorumuz gönderildi. Soru ve cevap aşağıda belirtilmektedir. Eğer soruya yanlış cevap yazdığımı düşünüyorsanız lütfen yorum olarak bildirin ve hatamızı düzeltelim.

Soru ; Bir haber sitesi açsanız neler olurdu içerisinde ?

CevapÖncelikle içerisinde haber olması gerekir:) şaka bir yana diğer haber sitelerinden bir farkı olmalı ve tutulmalıdır. Aksi takdirde yaptığınız sitenin bir önemi olmaz. Aşağıda ne olması gerektiğini madde olarak belirtiyorum.

1- Sürekli güncel olmalı ve haberlerin tamamını kendiniz yazmalısınız. (Normal bi gazete gibi değil biraz daha samimi yazarsanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.)

2- Site adınız içerisinde kesinlikle haberi çağrıştıran bir kelime geçmeli örnek ; haberkaynaginiz.com , yurttabugun.com gibi olmalıdır.

3- Kullandınız site tasarımı çok güzel olmalı ve kişi kesinlikle aradığını bulmalıdır.

4- Tabi tasarımın arka kısmında kalan kodlama var birde kodlamanızın seosu kesinlikle çok güzel olmalı ki google sitenizde kusur bulmamalıdır. Bir haber sitesinin en önemli unsuru seosudur. Seo yoksa ziyaretçi de yok ve o sitenin bir getirisi olmaz.

5- Eğer kodlama ile uğraşmak istemiyorsanız size önereceğim wordpress var kesinlikle seosu çok güzeldir ve bazı eklentiler ile bunları daha da geliştirebilirsiniz örneğin ; All in seo eklentisi çok işinize yarayabilir.

6- Eğer resimleri kendiniz düzenlerseniz daha sağlıklı olur. Örneğin; Direk çekilmiş bir resim yerine sağına soluna resimdekinin adı tarihi gibi ufak düzenlemeler yaparsanız daha da dikkat çarpıcı olacaktır.

 

Şuan aklıma gelenler bu kadar yorum olarak cevabınızı bize gönderirseniz ekleyebiliriz.Eksik kaldığım ve hata yaptığım kısımları belirtirseniz sevinirim.

Bir haber sitesi açsanız neler olurdu içerisinde ?” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>